portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Botanika - sprawy osiedlowe » Forum » wyjazd i wjazd na osiedle Botanika
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

wyjazd i wjazd na osiedle Botanika

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
AnnMos 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Sty 17, 2020 15:56
Posty: 1
Skąd: Poznań Piątkowo

PostWysłany: Pią Sty 17, 2020 16:12    Temat postu: wyjazd i wjazd na osiedle Botanika

Witam, domyślam sie że wszyscy zmotoryzowani mieszkańcy osiedla Botanika narzekają na wyjazd w lewo z osiedla i na wjazd na osiedle jadąc Mieszka I od północy.

Czy ktoś z Państwa słyszał o petycji dotyczącej stworzenia pasu do skrętu w osiedle?

Pozdrawiam
Michu6 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Paź 05, 2015 19:53
Posty: 29
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sty 21, 2020 11:16    Temat postu: Re: wyjazd i wjazd na osiedle Botanika

O takiej petycji nie słyszałem, ale nawet gdyby powstała, to i tak bym jej nie poparł. Lewoskręt z osiedla na Mieszka I jest nie do rozwiązania bez instalacji sygnalizacji świetlnej, ze względów bezpieczeństwa - masz 3 pasy z dopuszczalną prędkością 70 km/h, a wszyscy wiemy, że 90-100 km/h, to norma. Po drugie natężenie ruchu jest spore, więc znalezienie luki na wyjazd też graniczy z cudem (polecam obserwację wyjazdu w lewo z ulicy Tymienieckiego, koło Lidla - jak się trafi dwóch chętnych do skrętu w lewo, to Tymienieckiego stoi czasami aż do działek). Ponieważ sygnalizacja, to zło, i spowoduje jeszcze większe zakorkowanie okolicy, to jestem na nie (często jeżdżę całym odcinkiem Mieszka I i wiem, jak bardzo by mnie te światła denerwowały - nawet gdyby miały mi coś ułatwić). Zwłaszcza, że skręcając w prawo mamy po kilkuset metrach (przed bankiem) nawrotkę.
Co do skrętu w osiedle z Mieszka I od strony północnej, to też szansy nie widzę, bo przy bieżącej organizacji ruchu wiązałoby się to z dosyć znaczącą przebudową jezdni (trzeba by dobudować pas na znacznej długości i zmienić trasę przejazdu na wprost (bieżący pas byłby lewoskrętem, a na wprost przesunąć na prawo.

Dla całego tematu usprawnienia wjazdu/wyjazdu, najwięcej zrobiłoby dogadanie się z PSM (niestety wątpliwe jest to porozumienie) i odblokowanie przejazdu na starsze części osiedla, które mają połączenia z ulicą np. Umultowską, czy Wiechowicza.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama