portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Botanika - sprawy osiedlowe » Forum » Jak się mieszka
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Jak się mieszka

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
whodat 
   

Zaglądajacy


Wiek: 30
Dołączył: Pią Lis 24, 2017 20:08
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lis 24, 2017 20:14    Temat postu: Jak się mieszka

Drodzy przyszli sąsiedzi Smile
Niedawno zakupiłam mieszkanie w etapie trzecim i jestem ciekawa jak Wam się do tej pory mieszka. Internet dobry? Ściany nie za cienkie? Trawa na ogródkach rośnie? Trzeba płacić miliony monet czynszu? Podzielcie się proszę wrażeniami Smile.
arnie42 
   

Stały bywalec


Wiek: 49
Dołączył: Nie Lip 03, 2016 15:30
Posty: 71
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lis 24, 2017 22:03    Temat postu: Re: Jak się mieszka

Lokalizacja jest naprawdę super,cicho,spokojnie i wszędzie blisko.A blok jak blok i jak to w bloku.Muszę przyznać,że na razie nie narzekam.Na początku parę rzeczy mnie wkurzało ale przywykłem dość szybko.
Poz
whodat 
   

Zaglądajacy


Wiek: 30
Dołączył: Pią Lis 24, 2017 20:08
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lis 24, 2017 22:45    Temat postu: Re: Jak się mieszka

Dzięki za odpowiedź Smile
A jak sprawa wygląda z opłatami, czynszem?
arnie42 
   

Stały bywalec


Wiek: 49
Dołączył: Nie Lip 03, 2016 15:30
Posty: 71
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Lis 25, 2017 9:36    Temat postu: Re: Jak się mieszka

Za 68 metrów plus skrytka i garaż,średnio ok 340 zł za miesiąc latem i zimą nie wiem jeszcze - ale dużo więcej bo ogrzewanie.
Poz
faudel 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Lut 17, 2016 21:20
Posty: 16
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Lis 26, 2017 19:56    Temat postu: Re: Jak się mieszka

Po roku mieszkania prawie 600zł przy metrażu 67, garażu i piwnicy. Wody nie oszczędzam.
whodat 
   

Zaglądajacy


Wiek: 30
Dołączył: Pią Lis 24, 2017 20:08
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Gru 04, 2017 15:00    Temat postu: Re: Jak się mieszka

A jak z akustyką w mieszkaniach? Dużo słychać? Byłam wczoraj na spacerze po Botanice żeby zobaczyć czy budują Very Happy i widziałam nieciekawy wieżowiec niedaleko Botaniki, chyba Śmiałego 36. Czy potencjalne awantury stamtąd, tudzież element społeczny dociera na Botanikę?
Kupiłam mieszkanie na parterze, nie chce mieć zdewastowanego Razz
Twiga_H 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Pią Sty 13, 2017 22:31
Posty: 27
Skąd: poznań

PostWysłany: Pon Gru 04, 2017 15:37    Temat postu: Re: Jak się mieszka

Element jak to Pani nazwała ( może i słusznie) zbiera się pod osiedlowym sklepem, choć główną siedzibę mają za blokiem nr 40, na kawałku zaniedbanej działki należącym do PSM! Przesiadują tam całe dnie znosząc meble i inne graty z okolicznych śmietników! Slams straszny! Dochodzą do tego bezdomni którzy na tej działce opalaja kable na sprzedaż do skupu i ogólne przekonanie że to miejsce to, toaleta publiczna i wybieg dla psów! Narazie dzieli nas wszystkich od tego przybytku płot budowlany, potem zobaczymy! Narazie poza tym że ani administrację, ani dewelopera nie interesuje zajęcie sie problemem (choć wszyscy o nim wiedzą) to na osiedlu jest dość spokojnie! Sąsiedztwa wieżowców nie ma się co obawiać, straszą z zewnątrz ale to tylko efekt braku odnowienia elewacji 😊 Natomiast akustyka samych mieszkań, jak w każdym nowym bloku... raz lepiej raz gorzej, można przywyknąć 😊
whodat 
   

Zaglądajacy


Wiek: 30
Dołączył: Pią Lis 24, 2017 20:08
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Gru 04, 2017 15:56    Temat postu: Re: Jak się mieszka

Nie chciałam nikogo obrazić Smile
Po prostu przeczytałam artykuł http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/780634,poznan-wojna-z-blokersami-na-osiedlu-smialego-sa-ochroniarze-i-kamery,id,t.html
a zwłaszcza komentarze pod nim samych zainteresowanych i się zestrachałam Very Happy
Plus grafitti na ścianie bloku 36 nie wygląda zbyt malowniczo i nie chciałabym żeby "artysta" dotarł do nas Very Happy
Blok 40 to Botanika 2 tak? Z której strony jest ta działka? Bo za Botaniką 2 właśnie się buduje Botanika 4.
Twiga_H 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Pią Sty 13, 2017 22:31
Posty: 27
Skąd: poznań

PostWysłany: Pon Gru 04, 2017 16:08    Temat postu: Re: Jak się mieszka

Rozumiem! Element to właściwe określenie, może nawet zbyt łagodne 😉 artykuł czytałam, faktycznie w tych wieżowcach w zimowe dni istniał problem młodzieży i nie tylko przesiadującej na klatkach schodowych, spali bezdomni itd. mieszkańcy mieli dość, stąd kamery! U nas nic takiego nie ma miejsca, zresztą całe osiedle jest bezpieczne a stare bloki sukcesywnie odnawiane 😊 a działka slams jest dokładnie obok budowy, zaraz za płotem budowlanym, bywalcy trzymają się tego terenu i poza tym że przykro na to z okien patrzeć to też nie czynią narazie żadnych szkód materialnych na rzecz botaniki 😊
arnie42 
   

Stały bywalec


Wiek: 49
Dołączył: Nie Lip 03, 2016 15:30
Posty: 71
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Gru 04, 2017 21:18    Temat postu: Re: Jak się mieszka

Element rzeczywiście przed blokiem na wolnej działce się zbiera i teraz gra w tzw.otwarte karty bo jest na patelni.Wszystko widać,czasem od czasu do czasu panowie też oddają mocz,wiadomo - jak się pije to się i leje.
Co do akustyki,mieszkam na ostatnim 5 piętrze a słyszę dudnienie jak dzieciaki biegają na 2 czy 3 piętrze(tak się domyślam),dudnienie z tzw.pięty niesie się po całym bloku i współczuję tylko tym co mają sufit z tymi biegającymi dzieciarami.
Poza tym akustyka - prócz walenia z pięty - ok.Słychać windę ale już się przyzwyczaiłem.
Poz
mmmmmmm 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Lut 05, 2015 19:49
Posty: 13
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Gru 05, 2017 18:43    Temat postu: Re: Jak się mieszka

Akustyka - masakra! Słychać nawet nocne igraszki sąsiadów. Już nie wspomnę o imprezach do białego rana Sad
Twiga_H 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Pią Sty 13, 2017 22:31
Posty: 27
Skąd: poznań

PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 18:00    Temat postu: Re: Jak się mieszka

Niestety... wczoraj przyszły rozliczenia! Kwoty które podali Panowie powyżej, za czynsz itd. stały się mocno nie aktualne! Wysokość opłat w tej wspólnocie to rozbój! np. opłata miesięczna za hale garażową 100% w górę! i mam wrażenie że na tym nie koniec... np firma od zieleni narazie nic nas nie kosztuje, ale kiedy zacznie to opłaty podskoczą znowu! Mam porównanie z dwiem innymi nowymi wspólnotami i ceny u Nas to kosmos!!
whodat 
   

Zaglądajacy


Wiek: 30
Dołączył: Pią Lis 24, 2017 20:08
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 10:55    Temat postu: Re: Jak się mieszka

Niedobrze Sad
Rozumiem, że każdy blok na Botanice ma innego administratora i inaczej się rozlicza? W którym Pani mieszka? Czy w drugim jest podobnie?
Twiga_H 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Pią Sty 13, 2017 22:31
Posty: 27
Skąd: poznań

PostWysłany: Pią Gru 08, 2017 12:30    Temat postu: Re: Jak się mieszka

Ja mieszkam w Botanice 2- blok nr 40, swoją drogą sama jestem ciekawa jak nasze opłaty wypadają na tle bloku pierwszego! Ponieważ mamy różnych administratorów, każdy blok to osobna wspólnota.
habanerdo 
   

Forumowicz


Wiek: 45
Dołączył: Pon Lut 16, 2015 11:57
Posty: 104
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Gru 09, 2017 0:35    Temat postu: Re: Jak się mieszka

W Botanice I czynsz, to masakra absolutna częściowo dzięki wspaniałej administracji PSM... Akustyka jest na chwilę obecną najgorszą z jaką miałem do czynienia w swoim życiu - słyszę sąsiadów z każdej strony, słyszę i czuję (tak dokładnie czuję drgania) tupania zarówno sąsiadów, jak i ludzi pod i nade mną. Słyszę KAŻDĄ imprezę zarówno w mojej jak i klatce obok. W połączeniu z tą cholerną akustyką i brakiem reakcji innych ludzi na hałasy (czego pojąć nie mogę, bo kogo pytam, to każdy słyszy i narzeka...) ciężko mówić o udanym zakupie. A jeśli ktoś myśli, że tu będzie się dobrze mieszkało w kolejnych etapach, to zobaczymy, co powie, jak 1/3 bloku to będą studenci i zrobi się cieplej...

Może my mamy jakąś pechową klatkę, bo w końcu i już likwidowali tu hodowcę i dealera trawki i była również policyjna obława na złodzieja samochodów z użyciem broni włącznie... także ten... uroczy rodzinny zakątek - nie zapominajmy o naturze Wink
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama