portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Botanika - sprawy osiedlowe » Forum » Zebranie
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zebranie

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
KlatkaD 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lip 27, 2015 1:11
Posty: 17
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Mar 26, 2017 21:22    Temat postu: Zebranie

Nasz zarządca ma "poślizg". Zgodnie z art. 30 i 31 ustawy z 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (t.j. Dz.U. z 2000 r. nr 80, poz. 903 z późn. zm.)roczne zebranie powinno być zwołane w I kwartale roku tj. do 31. marca br.
Informacja jaką przesyła Masters na prywatne adresy mailowe trąci brakiem profesjonalizmu. "Prawdopodobnie będzie to termin na początku kwietnia br. ale szczegóły przekażę w najbliższym czasie". Mamy pecha........
kasiap82 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lut 14, 2015 11:52
Posty: 49
Skąd: Poznań,

PostWysłany: Wto Mar 28, 2017 15:16    Temat postu: Re: Zebranie

To, że zebranie się opóźnia to jedna sprawa. Druga, która mnie martwi to skąd mam dużą zaległość na funduszu remontowym. Płacę wg wyliczenia opłat, w których fundusz jest zawarty a tu informacje, że jednak nie. Proszę sprawdzić czy dotyczy to także Państwa mieszkań.
pagida 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Paź 15, 2015 11:16
Posty: 10
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 11:37    Temat postu: Re: Zebranie

Była jakaś informacja na temat podwyżki czynszu?
Ktoś dostał już rozliczenie wody i co ?

"Niezły burdel macie w tym Archeo, administratorzy"
kasiap82 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lut 14, 2015 11:52
Posty: 49
Skąd: Poznań,

PostWysłany: Pią Mar 31, 2017 12:03    Temat postu: Re: Zebranie

Jeszcze nie dostaliśmy informacji na temat planu gospodarczego, rozliczenia także nie.
Można rozliczenie sprawdzić na e-kartotece na stronie Wspólnoty.
KlatkaD 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pon Lip 27, 2015 1:11
Posty: 17
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Kwi 01, 2017 13:52    Temat postu: Re: Zebranie

W e-kartotece/wykaz opłat/ jest już naliczona nowa wysokość czynszu. 5% podwyżki (u nas). Nie rozumiem, bo skoro w rozliczeniu listopadowym była nadpłata w wysokości równej czynszowi za ponad 2 miesiące- teraz można było spodziewać się niższych opłat.
Co się właściwie mieści pod pojęciem; eksploatacja??? Czy ktoś mógłby to wypunktować?
W przypadku funduszu remontowego- mam nadpłatę.
Michu6 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Paź 05, 2015 19:53
Posty: 29
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 9:22    Temat postu: Re: Zebranie

Moim zdaniem w tym listopadowym rozliczeniu jest mnóstwo błędów, które powstały albo przy spisywaniu liczników, albo podczas wpisywania odczytów do excela. Wg rozliczenia listopadowego również miałem naliczoną nadpłatę w wysokości ponad dwumiesięcznego czynszu i kiedy ostatnio sobie dokładnie prześledziłem wszystkie cyferki, to się okazało, że wg administratora przez rok zużyłem niecały 1 m^3 ciepłej wody...
Być może teraz zauważyli te bzdury, które porozsyłali do ludzi i 'wyprostowali' sytuację.
kasiap82 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Lut 14, 2015 11:52
Posty: 49
Skąd: Poznań,

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 10:27    Temat postu: Re: Zebranie

Podwyżki są związane z przyjętym pod koniec roku planem gospodarczym za rok 2016.
W eksploatacji zawarte są m.in:
- energia elektryczna
- woda gospodarcza
- sprzątanie
- służebność
- konserwacja wind
- domofony
- przeglądy
- opłaty administracyjne.
Dostaliśmy dokładne składowe czynszu przed poprzednim zebraniem.
Przed tym pewnie tez coś będzie.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama