portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Botanika - sprawy osiedlowe » Forum » Wybór dostawcy Internetu.
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Wybór dostawcy Internetu.

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
tomek_w 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Maj 29, 2015 22:00
Posty: 17
Skąd: Poznań-Botanika

PostWysłany: Śro Cze 24, 2015 21:58    Temat postu: Wybór dostawcy Internetu.

Witam,

czy korzystał już ktoś kiedyś z usług Systemii jako dostawcy internetu?
Głównie chodzi o niezawodność (brak przerw w dostawie) oraz trzymanie parametrów łącza.

Obecnie posiadam internet z INEI i nie mam większych zastrzeżeń, ale nowy provider posiada znacznie lepsze warunki cenowe.

Z góry dzięki za podzielenie się swoimi doświadczeniami!
cztery_pokoje 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Cze 16, 2015 21:38
Posty: 6
Skąd: Poznań - Botanika

PostWysłany: Śro Cze 24, 2015 22:13    Temat postu: Re: Wybór dostawcy Internetu.

Cześć!

Powiem tak - nie korzystałem, ale spróbuję (na początek setkę). Plus jest taki, ze mają umowę na czas nieokreślony, tak samo jak East&West (korzystam na Chrobrego od wielu lat i naprawdę nie mam zastrzeżeń). Jak się nie będą sprawdzać, to możesz zmienić operatora w każdej chwili z miesięcznym okresem wypowiedzenia - ale to sugeruję dokładnie sprawdzić w regulaminie - jeszcze mu się nie przyglądałem dokładnie.

PS. Parametry łącza to zawsze jest "do", a nawet jeśli operator daje pełną przepustowość to trzeba znaleźć coś co z drugiej strony jest w stanie tyle wysłać :)
Mattik 
   

Nowy na forum


Wiek: 47
Dołączył: Pon Sie 10, 2015 9:30
Posty: 4
Skąd: Poznań, Wielkopolskie

PostWysłany: Pon Sie 10, 2015 9:57    Temat postu: Re: Wybór dostawcy Internetu.

Hej.
Też wypróbuję systemię, w tym tygodniu jestem umówiony na włączenie sygnału, dam znać co i jak.
AmadoJagoda 
   

Zaglądajacy


Wiek: 45
Dołączył: Śro Sie 12, 2015 7:20
Posty: 11
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sie 12, 2015 7:30    Temat postu: Re: Wybór dostawcy Internetu.

Witam,
My zdecydowaliśmy się na Echostar,pomimo negatywnych opinii na forach(2011 i 2012) zaryzykowałem bo teraz mają swoje światłowody.
Korzystam z netu 100 i pakietu 160 kanałów Wygodna HD.
Promocja dla naszego adresu 6m-cy po 26,40,- potem po 86,-.
Umowa na rok więc się opłaca,a jeszcze udało mi się wynegocjować umowę na dwa lata.
Działa bez problemów: internet 10/10 ,tv 10/10.
Ja polecam.

Pozdrawiam.
Mattik 
   

Nowy na forum


Wiek: 47
Dołączył: Pon Sie 10, 2015 9:30
Posty: 4
Skąd: Poznań, Wielkopolskie

PostWysłany: Pon Sie 17, 2015 14:02    Temat postu: Re: Wybór dostawcy Internetu.

Od Czwartku używam systemi, muszę powiedzieć, że jestem miło zaskoczony. Panowie technicy spóźnili się wprawdzie o 15 minut, ale montaż trwał nie całą godzinę.
Na razie bez żadnych przerw, prędkość trzyma się parametrów 200 / 40 mb, chociaż często testuję w różnych porach. Co ciekawe dało się podpisać umowę na czas nieokreślony na co w echo i inea nie chcieli się zgodzić.
Madziasz 
   

Nowy na forum


Wiek: 37
Dołączył: Czw Sie 20, 2015 12:57
Posty: 4
Skąd: Poznań, Wielkopolskie

PostWysłany: Czw Sie 20, 2015 13:51    Temat postu: Re: Wybór dostawcy Internetu.

My też mamy Systemię, już od dawna, bo poprzednie mieszkanie wynajmowaliśmy na Błażeja. Mąż jest wymagającym klientem pod względem dostępu do internetu i nie miał zastrzeżeń. Nie pamiętam by były jakieś awarie.
cztery_pokoje 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Cze 16, 2015 21:38
Posty: 6
Skąd: Poznań - Botanika

PostWysłany: Pon Gru 07, 2015 12:12    Temat postu: Re: Wybór dostawcy Internetu.

Systemia 1000/200. SpeedTest na kablu pokazał 700/200Mbit/s.

http://i.imgur.com/CEsUdS7.jpg
Amoteras 
   

Stały bywalec


Wiek: 35
Dołączył: Czw Mar 16, 2017 11:57
Posty: 54
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro Paź 25, 2017 13:41    Temat postu: Re: Wybór dostawcy Internetu.

Według mnie najlepszą opcją są zawsze lokalni dostawcy. W moim rodzinnym domu mam internet od firmy Elbonet i nigdy nie było z nim problemów. Wszystko zawsze działało bez zarzutów, więc polecam skorzystać z podobnego rozwiązania.
evinor 
   

Zaawansowany Forumowicz


Dołączył: Pią Lip 17, 2015 21:18
Posty: 368
Skąd: Polski

PostWysłany: Śro Wrz 19, 2018 21:46    Temat postu: Re: Wybór dostawcy Internetu.

Teraz to tutaj https://panwybierak.pl można zerknąć i wszystko sprawdzić. Nie tylko porównuje się tam oferty, ale również można sprawdzić czy na danej lokalizacji działa konkretna usługa. W ten sposób można szybko zweryfikować jakie oferty są dla nas dostępne i z czego można wybierać. Nie da się ukryć, że jest to oszczędność czasu i pieniędzy.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama